Władze IAEWP

Władze organizacji

Prezydentem Międzynarodowej Organizacji Edukacji dla Pokoju - IAEWP jest Dr Charles Mercieca, emerytowany profesor historii i filozofii Uniwersytetu Alabama (USA), obecnie Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Zurychu (Szwajcaria).

Prezydent wraz z grupą V-ce Prezydentów i Radą Wykonawczą (Executive Board) kieruje organizacją posiadającą reprezentacje w ponad 100 krajach świata. Ciałem doradczym Rady Wykonawczej jest Komitet Doradczy (Advicory Board). Bieżąca działalność organizacji jest koordynowana przez Komitet Łącznikowy (International Liaisons).

IAEWP działa poprzez swoich stałych reprezentantów wobec ONZ,  Rady Społeczno Gospodarczej ONZ oraz Departamentu Informacji Publicznej ONZ.

Na szczeblach krajowych organizacja posiada strukturę Komitetu Krajowego, skaładającego się z 12 powoływanych członków oraz Kanclerza Krajowego.

W Polsce organizacje reprezentuje Kanclerz Krajowy, członek Rady Wykonawczej  IAEWP - Dr Dariusz Kwolek, który również reprezentuje IAEWP wobec siedziby ONZ w Wiedniu (United Nations Office at Vienna), gdzie jest stale akredytowany od 2005 roku. Dr Kwolek jest konsultantem organizacji w dziedzinie zdrowia publicznego (Global Public Health).

Sekretarzem organizacji w Polsce jest lek. med. Izabella Borowiecka.

V-ce Sekretarzem jest lek med. Dariusz Siwik.

Szczegółowy skład władz organizacji znajduje sie w odpowiednich wykazach na głównej stronie internetowej:  www.iaewp.org